Анортозис, където треньор е Станимир Стоилов, направи нулево равенство като домакин на Омония (Никозия) в дербито на 23 кръг на кипърското първенство.

Станислав Ангелов игра цял мач за тима на Мъри и десет минути преди края получи жълт картон. Анортозис доминираше през целия мач, но не успя да стигне до победата. Със спечелената точка отборът на Стоилов засега запазва четвъртото си място с 36 точки, докато Омония е на втора позиция с 46 точки, на четири зад лидера АПОЕЛ.

Срещата бе прекратена още във втората минута, , когато феновете на гостите от Омония си сбиха с полицията извън стадиона и подпалиха гуми. Димът обаче нахлу на терена. Минута по-късно телевизионните камери показаха сбиване между привържениците на тима от Никозия и полицаите.

Властите дори използваха сълзотворен газ в опита си да укротят ултрасите. Привържениците от Никозия отговориха с няколко коктейла “Молотов”. След близо 45-минутно прекъсване двубоят бе подновен.

Това бе втори мач от кипърското първенство с участието на Анортозис, който бива прекратен заради хулигански прояви на фенове. Преди месец двубоят на тима на Мъри с Ермис бе спрян заради ексцесии по трибуните, предизвикани от ултраси на тима от Ларнака. Впоследствие Анортозис бе наказан с един мач пред празни трибуни, а Ермис получи служебна победа с 3:0 (преди да бъде прекратена срещата, тимът водеше с 2:1)./БЛИЦ