Бившият треньор на националния отбор на България и на “Левски” Станимир Стоилов продължава без загуба като наставник на Анортозис. В мач от 17 кръг на кипърското първенство тимът на Мъри направи 2:2 като гост на Олимпиакос (Никозия).

Със Стоилов начело Анортозис вече има победа и равенство за първенство и победа за купата на страната. Българският национал Станислав Ангелов започна като титуляр срещу Олимпиакос.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута на мача чрез Жоао Пауло. Карлес Кото изравни вв 50-ата. 13 минути по-късно Станислав Ангелов събори Жоао Пауло в наказателното поле, а португалецът сам реализира отсъдената дузпа. Пет минути преди края френският халф на Анортозис Венсан Лабан донесе точката на гостите от 11-метров наказателен удар.

Равенството остави Анортозис на пето място в класирането с 23 точки, на две зад четвъртия Аполон (Лимасол). Олимпиакос е шести със същия актив като тима на Стоилов. Лидер в подреждането е АПОЕЛ (Никозия) с 41 точки./БЛИЦ