Гьозтепе официално се раздели с Филип Кръстев. 24-годишният офанзивен полузащитник игра за тима на Станимир Стоилов като преотстъпен от белгийския Ломел от януари насам.
Престоят на българския национал в Измир обаче приключва, след като в началото на май той получи тежка контузия - скъсване на ахилесово сухожилие. Възстановяването на Кръстев се очаква да продължи няколко месеца и има вероятност да го извади от игра чак до края на 2026 г.
Поради тази причина Гьозтепе няма да активира опцията за закупуването на българина и той ще се завърне в клуба, който държи правата му - Ломел.
За тима от Суперлигата, воден от Станимир Стоилов, Кръстев записа 11 мача, в които направи една асистенция и получи един жълт картон.
Гьозтепе изпрати футболиста с емоционално послание: „Благодарим ти, Филип Кръстев. Благодарим за приноса ти към нашия клуб и ти пожелаваме успех в бъдещата ти футболна кариера.“