Новакът в турската Суперлига Гьозтепе, чийто треньор е Станимир Стоилов започна с равенство 0:0 сезона като гост.

Двата отбора изиграха много равностоен двубой като голови положения не липсваха.

Преди почивката Анталияспор имаше две добри атаки, които обаче не завършиха с точен изстрел. В края на първата част и футболистите на Стоилов създадоха хубава възможност, но вратарят Кенан Пирич отрази удара на Ромуло, засякъл центриране на Назим Сангаре.

Две минути след началото на второто полувреме футболистите от Анталия пратиха топката във вратата на Гьозтепе, но съдията отмени попадението след преглед с помощта на системата за видеоповторения (ВАР) заради нарушение срещу вратаря Арда Йозчимен. Гьозтепе можеше да вземе победата, ако пет минути преди края Исмаил Кьойбаши беше пратил топката във вратата след центриране от свободен удар.

В следващия кръг възпитаниците на Мъри ще имат трудната задача срещу не кой да е, а Фенербахче, ръководен от Жозе Моуриньо.