Воденият от Станимир Стоилов национален тим на Казахстан разби у дома аутсайдера Андора с 4:0 и записа историческа първа победа в група 1 на Лига D от новия турнир на УЕФА - Лига на нациите.

Йеркебулан Сейдакхмет (21) вкара първия гол след пас на Исламкхан, а Баюржан Турисбек (39) удвои аванса на домакините. Асистенцията за това попадение бе на Сейдакхмет.

След почивката в 61-ата минута Хосеп Гомес си вкара автогол в 61-ата минута, а три минути след това гостите останаха в намален състав, след като Жорди Алаез си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Роман Муртазайев (74) оформи крайния резултат след асистенция на Суюмбайев за първата победа на тима в турнира.

След успеха си Казахстан остава втори в групата с 5 точки от 4 мача и е на 4 зад лидера Грузия, който е с една среща по-малко. Андора е на дъното с 2 точки в актива си след 2 ремита и 2 поражения.