Българските треньори Станимир Стоилов-Мъри и Димитър Димитров-Херо продължават без грешка през новия сезон на казахстанското първенство.

Воденият от Мъри шампион Астана се наложи с 1:0 над Актобе в мач от третия кръг. Единственото попадение беше дело на Патрик Твумаси шест минути преди края.

Иртиш (Павлодар) на Херо записа класически успех с 3:0 над Атирау. Роман Муртазаев откри резултата в 50-ата минута, а осем по-късно Сергий Малий удвои. Гогита Гогуа оформи крайния резултат в 81-ата минута.

Андрей Аршавин дебютира за Кайрат при загубата с 1:2 като гост на Акжайк (Уралск). Фреди Коронел вкара двата гола за домакините, докато Бауирзхан Исламхан беше точен за гостите.

Иртиш и Астана са лидери в класирането с по 9 точки, като тимът на Димитър Димитров е на първо място заради по-добра голова разлика. Тимът от Павлодар няма допуснат гол от началото на сезона и е със 7:0, докато отборът на Мъри Стоилов с 6:2.