Воденият от Станимир Стоилов Астана успя да победи с 4:3 лидера в класирането Кайрат и да оглави класирането в Казахстан. Успехът изкачи тимът на Мъри на върха с 15 точки от 8 мача. Кайрат и още два отбора имат по 14 към момента.

Мачът на "Астана Арена" беше белязан от три обрата. Жуков даде преднина на Астана в 11-ата минута, но гостите направиха 1:2 след голове на Гогу и Исламкан. Малко преди почивката избраниците на Стоилов изравниха чрез Максимович. В 67-ата минута отново Гогу беше точен за гостите - 2:3. В 69-ата Джолчиев също вкара за Астана - 3:3, а за крайното 4:3 се разписа Танат Нусербаев.

С победата Астана прекъсна серията си от 4 поредни мача без успех. Както е известно, воденият от Станимир Стоилов отбор защитава шампионската си титла от миналия сезон.