Станимир Стоилов и Анортозис допуснаха загуба с 1:2 от вече ясния шампион на Кипър АПОЕЛ (Никозия). Двубоят бе от третия кръг на шампионския плейоф в местното първенство. Националът Станислав Ангелов не взе участие в двубоя, тъй като получи почивка и ще бъде запазен за полуфинала за Купата в сряда. Бившият играч на “Левски” Ричард Еромоигбе започна като титуляр, но бе заменен на почивката. Мъри остави част от основните си футболисти извън групата заради двубоя с Аполон (Лимасол) за Купата през седмицата. Преди двубоя футболистите на домакините от Анортозис подариха по един букет с цветя на новите шампиони от АПОЕЛ.

За АПОЕЛ на два пъти се разписа македонският национал Иван Тричковски, а за домакините вкара ветеранът Йоанис Окас. Загубата бе без особено значение за отбора на Мъри, тъй като разпределението в шампионата е почти ясно три мача преди края. АПОЕЛ е сигурен шампион със 71 точки. Втори остава Омония с 56, а Анортозис е трети с 48. На четвърто място е АЕК с 42 точки, а до края на шампионата остават още три кръга./БЛИЦ