Воденият от Станимир Стоилов Астана загуби с 0:1 домакинския си мач срещу Кайрат, който беше част от 26 кръг на първенството. Единственото попадение в срещата реализира бразилецът Исаел Барбоса в 58-ата минута.

Това е първа загуба за тима на Мъри в шампионата от 28 юни, когато Астана също отстъпи на Кайрат (0:2). Тимът от Алмати е лидер в класирането с 32 точки, пет повече от Астана, който има мач по-малко.

Иртиш (Павлодар), където треньор е Димитър Димитров-Херо, направи 1:1 като гост на Ордабаси. Един Юнузувоч даде аванс на домакините, а бившият играч на Берое Евардро Ронкато изравни от дузпа в 79-ата.

Отборът на Херо запази четвъртото място с 22 т., две повече от Ордабаси и на шест зад втория Астана и третия Актобе.