Доскорошният ни национален селекционер Станимир Стоилов продължава с успешното си представяне в Кипър. Воденият от българина Анортозис би с 2:0 втородивизионния АПЕП в първи 1/8-финал за купата на страната. Окас откри резултата в 7-ата минута, а крайното 2:0 оформи Кафу. Реваншът е на 2 февруари. Преди няколко дни Мъри дебютира със страхотен успех – 2:0 срещу лидера в първенството АПОЕЛ.

Българският полузащитник Станислав Ангелов отново бе титуляр и игра цял мач за Анортозис. Голмайсторът Окас се контузи и бе сменен още в 18-ата минута. Домакините имаха още една възможност през първото полувреме, но в 30-ата минута Кафу пропусна. През втората част Анортозис отново имаше предимство, но стигна до втори гол едва в 84-ата минута. Точен бе Кафу, който разстреля вратаря на гостите от АПЕП отблизо./БЛИЦ