Българският треньор Станимир Стоилов и Анортозис едва се спасиха от отпадане от Втория квалификационен кръг на Лига Европа. Грандът от Ларнака загуби реванша от грузинския Гагра с 0:2, но благодарение на победата с 3:0 в първата среща продължава напред. За Анортозис цял мач изигра бившият български национал Игор Томашич, който получи и жълт картон. Димитър Иванков остана на резервната скамейка, а Станислав Ангелов беше извън групата заради контузия. Гиорги Габедава откри резултата в 6-ата минута, а в края на първото полувреме капитанът на Гагра Гиорги Ткешелашвили удвои преднината на грузинците. До края на мача Стоилов и неговите играчи трябваше сериозно да потреперят, но все пак намериха място в следващия етап, където ще играе срещу победителя Работнички (Скопие)./БЛИЦ