Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе направи домакинско 1:1 с Бодрумспор в мач от последния 34 кръг на турската втора дивизия.

Тимът на Мъри преди няколко седмици си гарантира класиране в елита и днес получи трофей. Турската футболна федерация награждава с медали и купа всеки отбор, спечелил промоция за Суперлигата.

Кенан Йозер даде аванс на Бодрумспор в 22-ата минута, а Атънч Нукан изравни за Гьозтепе в добавеното време на мача.

Така тимът на Станимир Стоилов завърши на второ място със 70 точки, на пет зад лидера Еюпспор. Бодрумспор финишира четвърти с 57 точки и ще играе плейофи за класиране в елита.

Директно за финалния бараж се класира Сакаряспор, който победи Коджаелиспор с 2:0 като гост и приключи сезона с 60 точки. Българският футболист на „зелено-черните“ Здравко Димитров се отличи с асистенция за втория гол на тима си, реализиран от Дино Ндлову в 88-ата минута. Преди това Йонатан Дел Вале беше открил в 52-ата.

Така във финалния плейоф Сакаряспор ще играе срещу победителя от плейофите, в които ще участват Бодрумспор, Чорум, Коджаелиспор и Болуспор.