Станимир Стоилов записа пореден важен успех в първенството на Кипър. Анортозис надделя с минималното 1:0 като гост над вече ясния шампион АПОЕЛ. Единственото попадение реализира звездата на тима от Ларнака Кафу в 58-ата минута. След успеха Анортозис ще финишира твърдо на трето място в класирането и ще играе в Лига Европа. Шампион е АПОЕЛ, на второ място е Омония, трети е Анортозис, а на четвърто място остава АЕК. Тимът воден от Стоилов ще играе и полуфинал-реванш за купата на Кипър през седмицата. В първия мач Анортозис направи 1:1 като гост на Аполон (Лимасол) и има реални шансове да се класира на финала.

Българският полузащитник Станислав Ангелов не игра в двубоя, тъй като не е възстановен от контузия. Титуляр бе бившият играч на “Левски” Ричард Еромоигбе. Гостите от Анортозис завършиха в намален състав, след като в Колин бе изгонен за втори жълт картон в 71-ата минута./БЛИЦ