Бившият нападател на “Ботев” (Пловдив), ЦСКА и Литекс Дормушали Саидходжа вкара два гола за АЕП Пафос при победата над Еносис (Паралимни) с 5:4 след дузпи в първия кръг на Купата на Кипър. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията двата тима си размениха по още две попадения. На вратата на Еносис бе бившият национал Георги Петков.

Гостите от Паралимни поведоха чрез Мукури 54-ата минута, а четвърт час преди края Муши бе съборен в наказателното поле. Георги Петков хвана удара на Мигел Варгас, но португалецът бе точен при добавката.

В продълженията Саидходжа на два пъти извеждаше домакините напред в 92-ата и в 101-ата минута, но гостите стигаха до изравняване чрез Семедо (94) и Де Вулф (115).

При дузпите Дормушали Саидходжа бе точен за 2:2, а веднага след него Сидни пропусна за Еносис. Георги Петков вкара за 4:4, но Александрос Гарпоцис реализира последната пета дузпа за Пафос и класира тима си за втория кръг.

Бившият юноша на “Левски” Костадин Башов се отличи с гол и асистенция при победата на Алки с 4:1 над гостуващия Онисилос. Башов изведе тима си с капитанската лента.

Харалампус даде аванс на Алки в 33-ата минута, а десет минути по-късно Башов центрира от дясно и Давид Солари удвои с глава. Българинът направи резултата класически в 54-ата минута с удар от десетина метра, а четвърт час преди края Башов изведе Арнал Конде в чиста позиция и испанецът вкара за 4:0. За гостите цял мач игра Кристиан Узунов, а Константин Мирчев остана резерва.