Нюкасъл и Манчестър Сити играят помежду си при резултат 1:1 в може би най-интригуващия двубой от шестия кръг на Премиър Лийг. Йошко Гвардиол изведе гостите напред в резултата с гол в 35-тата минута. В 58-мата минута Антъни Гордън изравни от дузпа. "Свраките" са шести в класирането с 10 точки, а шампионите са на челната позиция с 13 преди мача. Александър Исак е едно от отсъстващите по-сериозни имена в състава на Нюкасъл, докато белгийската звезда Кевин де Бройне пропуска срещата за Сити. И двамата са контузени. Родри също е аут за дълго за шампионите след тежката травма, която получи срещу Арсенал.

НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1

0:1 Гвардиол (35)

1:1 Гордън (58-дузпа)

НЮКАСЪЛ: Поуп; Трипиър, Шер, Бърн, Хол; Тонали, Гимараеш, Джоелинтон; Мърфи, Гордън, Барнс

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон; Уокър, Диаш, Аканджи, Гвардиол; Люис, Ковачич; Силва, Гюндоган (66-Фоудън), Грийлиш; Холанд

Нюкасъл, стадион: "Ст. Джеймсис Парк"

Съдия: Джаред Джилет

Жълти картони: Шер, Гимараеш, Джоелинтон, Тонали (Нюкасъл); Грийлиш, Едерсон, Ковачич