Напънът на Реал (Мадрид) за намаляване наказанието на Кристиано Роналдо удари на камък. След като вчера Апелативният комитет към Кралската испанска футболна федерация потвърди решението на Дисциплинарния комитет, днес и Испанският комитет по спортна дисциплина определи санкцията за правилна. Роналдо изхвърча за 2 мача, след като удари с лакът играч на Малага при победата с 2:0. Португалецът вкара и двата гола през първото полувреме, но след почивката изтърва нервите си.
24-годишният Роналдо отпътува за Галисия, надявайки се, че ще може да играе в утрешния мач с Депортиво Ла Коруня. В крайна сметка окончателното решение след двете обжалвания е, че той е аут за двубоя на „Риасор", както и след седмица за срещата с Еспаньол.