Нанси и Лил поделиха точките, завършвайки 2:2 в мача си от 20-ия кръг на френската Лига 1.

„Кучетата” на два пъти повеждаха в резултата, но домакините успяваха да изравнят. Още в 1-ата минута Нолан Ру даде аванс на Лил за 0:1, но в 21-ата минута Ромен Гранж се възползва от асистенция на Хайдара и изравни за 1:1.

В 32-ата минута Балмон даде извеждащ пас към Димитрий Пайе, който бе точен за 1:2. Гостите успяха да запазят аванса си чак до 82-ата минута, когато Томас Аясе оформи крайното 2:2 и донесе точката на домакините.

След равенството Нанси остана на последното място с 11 точки, докато Лил е осми с 29 пункта.

От 18:00 часа: Ница – Валансиен
От 22:00 часа: Сошо – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Лион) – 41 точки, 2.ПСЖ – 39, 3.Олимпик (Марсилия) – 38, 4.Бордо – 32, 5.Рен – 32 и др.