Бордо се изложи при гостуването на последния в класирането на Франция Нанси и се добра с мъка до 1:1. “Жирондинците” започнаха прекалено високомерно мача и това им изигра лоша шега. Така пропуснаха възможността да се доближат на 2 точки до третия в класирането ПСЖ, който тази вечер приема Лион в дербито на кръга.

Домакините от Нанси успяха да изненадат съперника в 32-ата минута, когато след центриране Едлер Бакара с глава прати топката във вратата. В добавеното време на първата част ситуацията за Бордо стана още по-трудна, след като Андре Бийого Поко получи втори жълт и съответно червен картон.

Все пак през втората част 1/16-финалиста в Лига Европа вдигна оборотите и стигна до изравнително попадение, дело на Анри Сайве.

Със спечелената точка Бордо зае 6-о място в класирането с 28 т., докато Нанси твърдо остана на 20-а позиция само с 11 точки.