Нант и Монако завършиха 3:3 в зрелищен спектакъл от третия кръг на френската Лига 1.

„Канарчетата“ излязоха напред след пет минути игра, когато Денис Закария извърши нарушение в наказателното поле, а Мостафа Мохамед се разписа от последвалата дузпа.

В 16-ата минута Нант реализира и второ попадение. Жан-Шарл Кастелето надскочи защитата на монегаските и от ъглов удар засече с глава в мрежата за 2:0.

Монако върна едно попадение в 37-ата минута, когато Кайо Енрике центрира за Такуми Минамино, а японецът с глава не остави шансове на Реми Декан.

Две минути след началото на второто полувреме Куентин Мерлан демонстрира страхотен поглед върху играта и намери Мостафа Мохамед в наказателното поле, а нападателят стреля прецизно – 3:1.

В 58-ата минута се стигна до втори гол за Монако, след като удар на Мухамед Камара беше блокиран, но Уисам Бен Йедер отправи добавка във вратата на Нант.

Пет минути преди края на редовното време Монако се докопа до точката и крайното 3:3. Юсуф Фофана стреля, топката се отби в гредата, а Мирон Боаду на празна врата с глава отбеляза.