Нант и Троа се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на Лигата във Франция.

„Канарчетата” от Нант надвиха драматично у дома Ница с 4:3 в страхотен сблъсък от четвъртфиналите. Срещата започна по-добре за гостите, които поведоха с гол на Дидие Дигар (17), но в началото на втората част Нант обърна резултата с попадения на Филип Джорджевич (48, 52). Тимоти Колоджйешак (72) възстанови равенството, но Вискарондо (77) пак изведе домакините напред - 3:2. Играчите на Ница обаче не се предадоха и Дарио Цвитанич (86) отново изравни, но малко след това Серж Гакпе (87) оформи крайното 4:3.

Троа пък елиминира на свой терен Евиан с 3:1. Бенджамин Ниве (33) и Гислан Гимбер (44) дадоха сериозна преднина на домакиините, но през втората част гостите върнаха едно попадение чрез Кларк Нсикулу (69). В самия край обаче Жеан (90+3) оформи крайното 3:1 и класира тима си за следващата фаза.