Нант отпадна още в първия кръг на турнира за френската Купа на Лигата, след като загуби с 2:4 от изпадналия през миналия сезон от елита Булон. След 120 минути двубоят завърши 2:2, като капитанът на Булон Грегори Тил вкара две изравнителни попадения за тима си.

Резервата на Нант Монсеф Зерка даде преднина на “канарчеата” 20 минути преди края на редовното време, но Тил изравни девет минути по-късно. Друг футболист от резервната скамейка – Папа Малик Ба, отново даде аванс на “жълто-зелените” в 103-ата минута.

В 114-ата Булон получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле и Тил, който пропусна голяма част от миналия сезон в Лига 1 заради контузия, бе точен от 11-метровия наказателен удар.

При изпълнението на дузпите играчите на Булон вкараха и при четирите си изпъленения, докато Филип Джорджевич и Монсеф Зерка пропуснаха за “канарчетата”./БЛИЦ