Бразилия записа пета победа от пет мача в световните квалификации в зона Южна Америка. „Селесао“ се наложи с 2:0 като домакин на Еквадор, а звездата на тима Неймар се отличи с гол и асистенция.

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо се появи в игра за гостите в 76-ата минута, когато замени звездата на тима Енер Валенсия. Резултатът в този момент беше 1:0 за Бразилия.

„Селесао“ тотално доминираше на терена и дори в първия четвърт час имаше 75% притежание на топката. Първото сериозно положение за гол дойде обаче в 20-ата минута, когато Ричарлисон беше съвсем близо да се разпише след центриране на Неймар.

Минути по-късно вратарят на гостите Александър Домингес спаси удар на Габриел Барбоса. Първото попадение в мача обаче дойде едва в 65-ата минута. Неймар намери Ричарлисон на добра позиция в наказателното поле и той прати топката във вратата на Домингес.

Пет минути преди края на мача съдията Алексис Ерера от Венецуела даде дузпа за Бразилия. Той първоначално отсъди нарушение в атака на Габриел Жезус срещу Анжел Пресиадо. След намесата на ВАР обаче прецени, че има дузпа.

Александър Домингес спаси удара на Неймар от бялата точка. Еквадор бързо организира контраатака, когато реферът получи сигнал, че вратарят на Еквадор е бил напуснал голлинията си преди удара. Така се наложи ново изпълнение на 11-метровия наказателен удар и този път Неймар не сбърка.

Еквадор не успя да демонстрира нищо от нападателната си мощ, довела до реализирането на общо 13 гола в предишните четири мача на тима от световните квалификации. Срещу Бразилия тимът не отправи нито един точен удар към вратата на Алисон.

БРАЗИЛИЯ – ЕКВАДОР 2:0
1:0 Ричарлисон (65), 2:0 Неймар (90+4)

Бразилия: Алисон, Данило, Едер Милитао, Алекс Сандро, Лукас Пакета, Каземиро, Фред (62-Габриел Жезус), Ричарлисон (90+1 - Фабиньо), Габриел Барбоса (76-Роберто Фирмино), Неймар

Еквадор: Домингес, А. Пресиадо, Арболеда, Ареага, Еступинян, Франко, Мендес (76-Естрада), Груесо, Е. Пресиадо (70-Мартинес), Мена (84-Касарес), Валенсия (76-Кайседо)

Порту Алегри, „Жозе Пинейро Борда“ - без публика
Съдия: Алексис Ерера (Венецуела)
Жълти картони: Едер Милитао, Фред (Бразилия); Домингес, А. Пресиадо, Е. Пресиадо, Валенсия

КЛАСИРАНЕ: 1.Бразилия 15, 2.Аржентина 11, 3.Еквадор 9 т., 4.Парагвай 7 т., 5.Уругвай 7 т., 6.Колумбия 7 т., 7.Чили 5 т., 8.Боливия 4 т., 9.Венецуела 3 т., 10.Перу 1 т.
* За Мондиал 2022 се класират първите четири отбора в групата, а петият в класирането ще играе бараж.