Наполи направи важна крачка към класиране за участие в Шампионската лига и през следващия сезон, след като победи у дома Палермо с 2:0 в среща от 36-ия кръг на италианската Серия “А” и се бетонира на третото място.

Попаденията за успеха на Наполи вкараха уругвайският голаджия Единсон Кавани (16-дузпа) и словашкият национал Марек Хамшик (35) след пас на македонеца Горан Пандев. След почивката темпото спадна, а гостите на няколко пъти можеха да вкарат поне почетно попадение. След успеха си Наполи е на трето място с 58 точки и с 3 пред Удинезе, Интер и Лацио, които играят днес мачовете си от този кръг. Палермо е на 15-о място и на теория още има опасност да изпадне.

В друг мач от кръга Рома стигна само до 0:0 при гостуването си на Киево във Верона. Така възпитаниците на Луис Енрике се отдалечиха още повече от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Това е четвърти пореден мач, в който "вълците” не успяват да се поздравят с победа. Рома е на седмо място в класирането с 52 точки и изостава с 3 от Наполи, Удинезе, Интер и Лацио. "Летящите магаренца" от Верона пък са 12-и с 45 пункта и са на 10 точки от зоната на изпадащите.