Наполи победи Интер с 3:0 в дерби от 15-ия кръг на Серия "А". Домакините започнаха изключително агресивно и още до 9-ата минута вече си бяха осигурили комфортен аванс. Хосе Кайехон подаде на непокрития Пьотър Зиелински, който с удар по диагонала от 15-тина метра откри резултата - 1:0.

Шокираната отбрана на "нерадзурите" допусна и нов удар само 7 минуи по-късно. Авторът на първото попадение изведе Марек Хамшик сам срещу Ханданович и словакът стреля под плонжа му за 2:0.

До края на полувремето и двата отбора изпуснаха по няколко изгодни положения. Според статистиката Наполи и Интер бяха отправили цели 11 точни удара (7 за домакините), което бе рекорд за Серия "А" дотук.

Всичко за тима на Стефано Пиоли свърши окончателно в 51-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на гостите след корнер Лоренцо Инсиньес техничен удар се разписа за 3:0. Крилото вкара в четвърти пореден мач за Наполи, след като не се беше разписвал в нито един от първите 15 срещи този сезон.

Интер вече 19 г. е без победа на "Сан Паоло". Наполи се върна в борбата за първите места в класирането. Преди останалите срещи от кръга тимът на Маурицио Сари е на 5-то място с 28 точки, колкото има и Лацио. Рома и Милан са с по 29, докато лидерът Ювентус е с 33. Интер е девети с 21 т.