Наполи и Милан не успяха да се победят, но направиха зрелищно 2:2 в мач от 12-ия кръг на италианската Серия „А”.

Още в 4-ата минута трибуните на „Сан Паоло” изригнаха, след като Гьокхан Инлер с удар от 32 метра изненада неподготвения вратар на „росонерите” Кристиан Абиати за 1:0. Последва натиск на гостите, а „небесносините” дебнеха своите шансове на контраатака. След половин час игра Лоренцо Инсине покачи на 2:0, след като се възползва от чудесен пас на Кристиан Маджо. В 44-ата минута Милан намали чрез Стафан Ел Шаарави, който се разписа за 2:1 с далечен изстрел.

След почивката в 63-ата минута домакините пропуснаха да вкарат трети гол, след като удар на Единсон Кавани бе спасен с вещина от Кристиан Абиати. Словашкият национал Марек Хамшик направи уникален пропуск, след като остана сам срещу Абиати и стреля покрай вратата. Милан стигна до изравнително попадение в 83-ата минута, когато Ел Шаарави остана очи в очи с Морган де Санктис и го преодоля за крайното 2:2.

С тази подялба на точките Наполи събра актив от 27 и остава на трета позиция, а Милан се изкачи на 10-о място с 15 пункта.

Наполи – Милан 2:2
1:0 Гьокхан Инлер (5), 2:0 Лоренцо Инсине (30), 2:1 Стефан ел Шаарави (44), 2:2 Стефан ел Шаарави (83)
Баланс: 134 мача, 52 победи за Рома, 37 равенства, 45 победи за Торино

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК