Наполи победи Рома с 1:0 в дербито от 27-ия кръг на италианската Серия “А”. Успехът върна домакините в битката за второто място.

Това беше втора загуба за “вълците” от началото на сезона, но след нея те останаха на 14 точки от лидера Ювентус, макар да има мач по-малко. Именно Старата госпожа нанесе първото поражение с 3:0 през януари.

Наполи пък се доближи на 3 точки от столичани и запази шансовете за втората позиция и директно класиране в Шампионската лига.
Треньорът на домакините Рафа Бенитес не можеше да разчита на Жоржиньо (настинка) и Валон Бехрами (получи контузия на тренироката сутринта). За рома не излезе капитанът Франческо Тоти. Даниеле де Роси пък бе наказан, след като удари Мауро Икарди при равенството срещу Интер преди седмица. Изненадващо обаче Матия Дестро остана на пейката, докато Жервиньо бе на върха на атаката.
В 12-ата минута Кевин Строотман от гостите получи контузия в коляното и беше принудително сменен.
След почивката играта беше по-интересна. Пепе Рейна спаси два опасни шута на Жервино и Майкон. Испанският страж след това парира и удар на Бастос.

Наполи нанесе решителен удар в 81-ата минута. Гулам проби отляво и центрира към далечната греда, където защитата на Рома забрави за Кайехон. Испанецът засече топката с глава и я вкара в горния ъгъл, като тя се отклони и в страничната, и в напречната греда.
Това беше десети гол на Кайехон в първенството, което е с две попадения повече, отколкото вкара общо в последните си два сезона (8 гола).

Наполи - Рома 1:0
1:0 Хосе Кайехон (81)
Наполи: Рейна, Албиол, Фернандес, Гоулам, Джемайли (61- Енрике), Маджо, Инлер, Хамшик (73- Инсиние), Игуаин, Мертенс, Койехон (85 - Пандев)
Треньор: Рафа Бенитес

Рома: Де Санктис, Майкон, Бенатия, Леандро Кастан, Романьоли (85 - Дестро), Мишел Бастос, Наинджолан, Пянич, Строотман (13 - Тадей), Флоренци (75 - Ляич), Жервиньо

Катаня - Каляри 1:1
0:1 Матиас Векино (53), 1:1 Гонсало Бергесио (62)

Киево - Дженоа 2:1
1:0 Алберто Палоски (5), 1:1 Алберто Джилардино (89), 2:1 Алберто Палоски (90)

Парма - Верона 2:0
1:0 Джонатан Бианбани (20), 2:0 Езикиел Скелото (90)
09.03.2014
16:00 часа
Сампдория - Ливорно 4:2
0:1 Ибрахима МБайе (19), 0:2 Ибрахима МБайе (27), 1:2 Ненад Кристич (49), 2:2 Федерико Чечерини (53), 3:2 Стефано Окака Чука (68), 4:2 Маноло Габядини (75)