Наполи се класира на финал за Купата на Италия, след като днес спечели с 2:0 реванша срещу Сиена на препълнения "Сан Паоло". В първата среща неаполитанците загубиха с 1:2, но с общ резултат в двете срещи 3:2 отиват на финал. Наполи ще срещне Ювентус, който отстрани Милан в другия полуфинал, в спор за трофея. Това е първи финал на Наполи от 1997 година насам.

Още в 11-ата минута Симоне Вергасола си отбеляза автогол, с който даде преднина на Наполи. В 31-ата минута звездата на "небесносините" Единсон Кавани вкара второ попадение. Лошата новина за Наполи обаче е, че Кристиан Маджо се контузи малко преди края на първото полувреме и бе заменен принудително. През второто полувреме гостите имаха положения, но не успяха да превземат вратата на Наполи. Финалът е на 20 май в Рим./БЛИЦ