Наполи продължава да диша във врата на шампиона Ювентус, след като в мач от 9 кръг на Серия “А” се наложи с 1:0 над Киево. По този начин “сините” останаха на три точки зад “Старата госпожа”.

Домакините пропуснаха много възможности за гол, но успехът дойде с попадението на Марек Хамшик в 58-ата минута. Гьокхан Инлер удари греда, а Стефано Сорентино спаси удар на Горан Пандев.

Гостите завършиха мача с 10 души, след като Камил Вачек получи втори жълт картон десет минути преди края. Киево заема предпоследното 19-о място със 7 точки, четири повече от последния Сиена.

Болоня – Интер 1:3
0:1 Ракония (27), 0:2 Милито (53), 1:2 Черубин (58),1:3 Камбиасо (64)
Торино – Парма 1:3
0:1 Самсоне (72), 0:2 Амаури (73), 0:3 Роси (88), 1:3 Баша (90)
Рома – Удинезе 2:3
1:0 Ерик Ламела (22), 2:0 Ерик Ламела (24), 2:1 Маурицио Домици (32), 2:2 Антонио ди Натале (50), 2:3 Антонио ди Натале (88-дузпа)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК