Наполи победи Болоня с 2:0 като гост в двубой от 32-ия кръг на Серия „А” и се изравни с Милан на върха в класирането. Двата тима имат по 65 точки, но „росонерите” са със среща по-малко. Тази вечер играят във Флоренция срещу Фиорентина. Попаденията за Наполи днес реализираха Джузепе Маскара в 30-ата минута и Марек Хамшик в последните секунди на първата част от дузпа.

Гостите бяха без най-добрия си играч и голмайстор на Единсон Кавани. В 30-ата минута Лавеци игра с пета, вратарят Вивиано не успя да хване топката и връхлитащият на скорост Маскара откри с първия си гол за тима от девет мача. В последната минута на първото полувреме Лавеци, който взе диригентската парка в отсъствието на уругвайския голаджия, бе съборен за дузпа. Зад топката застана словашкият национал Хамшик, който реализира 10-ото си попадение за сезона.

През втората част Марко Ди Вайо пропусна добра възможност да намали в 55-ата минута. До края на срещата и двамата вратари показаха добър рефлекс./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
На 9 април (събота)
Интер – Киево 2:0
1:0 Естебан Камбиасо (65), 2:0 Дъглас Майкон (84)

Удинезе – Рома 1:2
0:1 Франческо Тоти (53-дузпа), 1:1 Антонио Ди Натале (87), Франческо Тоти (90+3)

На 10 април (неделя)
Ювентус – Дженоа 3:2
0:1 Бонучи (7-автогол), 1:1 Роси (50-автогол), 1:2 Флоро Флорес (57), 2:2 Алесандро Матри (63), 3:2 Лука Тони (83)

Лацио – Парма 2:0
1:0 Ернанес (23), 2:0 Серджо Флокари (77)

Каляри – Бреша 1:1
1:0 Косу (22), 1:1 Карачоло (61)

Болоня – Наполи 0:2
0:1 Маскара (30), 0:2 Марек Хамшик (45-дузпа)

Палермо – Чезена 2:2
1:0 Куртич (5), 2:0 Пинийя (36), 2:1 Пароло (90), 2:2 Джачерини (90)