Наполи нанесе пета поредна загуба на Интер във всички турнири, след като го победи на свой терен с 1:0 в среща от 25-ия кръг на Серия „А”.

През целия мач на „Сан Паоло” домакините бяха по-добрият тим на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха. В 23-ата минута Блерим Джемайли стреля опасно, но Жулио Сезар показа класа на вратата на Интер. Единствената опасност пред вратата на Наполи преди почивката бе един фаул на Уесли Снайдер, който обаче не попадна в целта.

След почивката в 59-ата минута Джемайли дриблира покрай няколко играчи на гостите и подаде към Езекиел Лавеци, а аржентинецът матира Жузлио Сезар за 1:0. След още 20 минути игра Салваторе Ароника получи червен картон и Наполи доигра мача в намален състав. Това обаче не помогна по никакъв начин на „нерадзурите”, които не можаха да стигнат до точката.

С успеха си Наполи събра 40 точки и е на пето място, докато Интер е седми с 36 пункта. „Нерадзурите” нямат победа за първенство от 22 януари насам и вече е на 9 точки от местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 25 КРЪГ
25.02.12
19:00 ч.
Дженоа - Парма 2:2
0:1 Масимо Гоби (6), 0:2 Серджо Флокари (53), 1:2 Родриго Паласио (78), 2:2 Родриго Паласио (90+2)
25.02.12
21:45 ч
.
Милан - Ювентус 1:1
1:0 Антонио Ночерино (15), 1:1 Алесандро Матри (83)
Каляри - Лече 1:2
0:1 Луис Муриел (45), 1:1 Хоакин Ларивей (50-дузпа), 1:2 Андреа Бертолачи (62)
26.02.12
16:00 ч.
Катания - Новара 3:1
1:0 Гонсало Берхесио (30), 2:0 Джовани Маркезе (47), 3:0 Алехандро Гомес (55), 3:1 Рафаеле Рубино (84)
26.02.12
16:00 ч.
Сиена - Палермо 4:1
0:1 Игор Будан (12), 1:1 Клаудио Терци (23-дузпа), 2:1 Ерийон Богдани (34), 3:1 Лука Росентини (47), 4:1 Франко Бриенца (58)
26.02.12
16:00 ч.
Аталанта - Рома 4:1
1:0 Гуидо Марилунго (10), 2:0 Херман Денис (19), 2:1 Фабио Борини (36), 3:1 Херман Денис (47), 4:1 Херман Денис (66)
26.02.12
21:45 ч.
Лацио - Фиорентина 1:0
1:0 Мирослав Клозе (36), 0:2 Дупан Баста (56), 1:2 Панагиотис Коне (81), 1:3 Антонио Флоро Флорес (84)