Наполи срази у дома шампиона и лидер Ювентус с 2:0 в среща от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и му нанесе второ поражение от началото на сезона. Головете за победата на неаполотанците реализираха Хосе Кайехон (37) и Дрийс Мертенс (81), а това бе първа загуба за „бианконерите” от 22 мача за първенство – 20 победи и 2 равенства.

Двубоят на „Сан Паоло” в Неапол започна със силен домакински натиск и ще в самото начало Хосе Кайехон имаше страхотна възможност да открие резултата, но ударът му от непосредствена близост бе отразен с вещина от Джанлуиджи Буфон. Малко след това домакините стигнаха и до попадение, което бе справедливо отменено заради засада. Постепенно гостите поизравниха играта, но домакините нанесоха своя удар в 37-ата минута, когато Хосе Кайехон се измъкна от бранителите на „Старата госпожа” и този път преодоля Буфон за 1:0. И при този гол останаха съмнения за засада, каквато обаче този път не бе отсъдена. В самия край на полувремето Пабло Освалдо от гостите можеше да изравни, но пропусна от изгодна позиция.

След почивката играчите на Антонио Конте се опитаха да отвърнат на удара, но трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на домакините, а и Пепе Рейна успяваше да отрази всички удари, попаднали в очертанията на вратата му. Така се стигна до 81-ата минута, в която македонският национал Горан Пандев даде страхотно подаване към Дрийс Мертенс, който финтира двама бранители на „бианконерите” и матира Буфон за 2:0. До края на мача гостите опитаха всичко възможно по силите си да отбележат поне почетен гол, но в крайна сметка Пепе Рейна запази вратата си суха.

С успеха си Наполи събра 64 точки и си остава на трета позиция във временното класиране, изоставайки на 6 пункта от втория Рома. След втората си загуба за сезона Ювентус продължава да е лидер с 81 точки.

Наполи - Ювентус 2:0
1:0 Хосе Кайехон (37), 2:0 Дрийс Мертенс (81)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 31 КРЪГ
29.03.2014
19:00 часа
Болоня - Аталанта 0:2
0:1 Джузепе де Лука (22), 0:2 Марсело Естигарибия (26)
29.03.2014
21:45 часа
Милан - Киево 3:0
1:0 Марио Балотели (3), 2:0 Кака (27), 3:0 Кака (54)
30.03.2014
13:30 часа
Сасуоло - Рома 0:2
0:1 Матия Дестро (16), 0:2 Мишел Бастос (90+5)
30.03.2014
16:00 часа
Верона - Дженоа 3:0
1:0 Марко Донадел (35), 2:0 Лука Тони (88), 3:0 Лука Тони (90)
30.03.2014
16:00 часа
Торино - Каляри 2:1
1:0 Омар Ел Кадури (45), 2:0 Алесио Черчи (71), 2:1 Нене (77)
30.03.2014
16:00 часа

Сампдория - Фиорентина 0:0

30.03.2014
16:00 часа
Лацио - Парма 3:2
1:0 Сенад Лулич (15), 1:1 Джонатан Биабиани (26), 2:1 Мирослав Клозе (67), 2:2 Мишел Сиани (81-автогол), 3:2 Антонио Кандрева (90+3)