Наполи продължава да пази третото си място в класирането и в мач 33 кръг се наложи с 4:2 над Лацио. Сенад Лулич даде аванс на “орлите” в 21-ата минута, но 4 минути преди почивката Дрис Мертенс изравни. Три минути след началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Лорик Цана, а това се оказа ключ към победата на Наполи. Домакините стигнаха до успеха след хеттрик на Гонсало Игуаин, въпреки че Оджени Онази се разписа за 2:3 и тимът му натискаше да изравнителен гол. Тогава дойде грешка в защитата, довела до третия гол на Игуаин.

Торино продължава да се бори за място в евротурнирите и записа трета поредна победа в първенството, след като записа домакински обрат в драматичен мач срещу Дженоа. Гостите откриха пет минути преди края чрез Алберто Джилардино, но “биковете” стигнаха до успеха след попадения в добавеното време на Чиро Имобиле и Алесио Черчи. Така Торино е само на пет точки от петия в класирането Интер.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ
19:00 часа
12.04.2014
Сасуоло - Каляри 1:1
1:0 Симоне Заза (36), 1:1 Агим Ибраими (47-дузпа)
 21:45 часа
12.04.2014
Рома - Аталанта 3:1
1:0 Родриго Тадей (13), 2:0 Адем Ляич (44), 3:0 Жервиньо (63), 3:1 Джулио Милиячо (78)
13:30 часа
13.04.2014
Болоня - Парма 1:1
1:0 Николо Черубин (44), 1:1 Рафаеле Паладино (79)
16:00 часа
13.04.2014
Наполи - Лацио 4:2
0:1 Сенад Лулич (21), 1:1 Дрис Мертенс (41), 2:1 Гонсало Игуаин (50-дузпа), 3:1 Гонсало Игуаин (67), 3:2 Оджени Онази (82), 4:2 Гонсало Игуаин (90+4)
16:00 часа
13.04.2014
Сампдория - Интер 0:4
0:1 Мауро Икарди (13), 0:2 Валтер Самуел (60), 0:3 Мауро Икарди (63), 0:4 Родриго Паласио (79)
16:00 часа
13.04.2014
Торино - Дженоа 2:1
0:1 Алберто Джилардино (85), 1:1 Чиро Имобиле (90+2), 2:1 Алесио Черчи (90+3)
16:00 часа
13.04.2014
Верона - Фиорентина 3:5
1:0 Якопо Сала (14), 1:1 Хуан Куардадо (31), 1:2 Алберто Акуилани (44), 1:3 Борха Валеро (63), 2:3 Лука Тони (73-дузпа), 2:4 Алесандро Матри (83-дузпа), 2:5 Алберто Акуилани (86), 3:5 Хуан Итурбе (90+1)
16:00 часа
13.04.2014
Ливорно - Киево 2:4
1:0 Лука Силигарди (6), 1:1 Алберто Палоски (9), 1:2 Сирил Теро (23), 2:2 Паулиньо (34-дузпа), 2:3 Алберто Палоски (45+2), 2:4 Алберто Палоски (56-дузпа)
21:45 часа