Наполи продължава без грешка от началото на сезона в италианската Серия „А“ и след минималната домакинска победа над Торино с 1:0 в осмия кръг остава на върха във временното класиране.

В 26-ата минута се получи меле в наказателното поле на гостите и ситуацията бе разгледана с ВАР от съдията Хуан Лука Саки, който посочи бялата точка. Лоренцо Инсиние изпълни наказателния удар, но вратарят на „биковете“ спаси и запази равенството. ‚

Домакините стигнаха до гол в 57-ата минута на Джовани ди Лоренцо, но след намесата на ВАР не бе зачетен заради засада. Шест минути по-късно Ървинг Лосано прати топката в дясната греда на Торино.

В 81-ата минута Елмас комбинира с Виктор Осимен, който прати топката във вратата на Ваня Милинкович-Савич и донесе победата на домакините.

Наполи е лидер с пълен актив от 24 точки, а Торино е 12-и с 8 точки.

В други срещи от кръга по-рано днес Каляри срази Сампдория с 3:1, Емполи загуби у дома от Аталанта с 1:4, Дженоа и Сасуоло завършиха 2:2, а Удинезе и Болоня направиха 1:1.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А !!!