Наполи продължава да диша във врата на шампиона Ювентус. В мач от 7 кръг на Серия “А” неаполитанския тим записа домакински успех с 2:1 над Удинезе и отново се изравни по точки със “Старата госпожа”.

Всички попадения в мача бяха реализирани в последния четвърт час на първото полувреме. Марек Хамшик откри резултата в 30-ата минута.

Джампиеро Пинци изравни в 43-ата, а точно преди почивката Горан Пандев вкара победния гол за тима на Валтер Мацари.

Успехът донесе на Наполи актив от 19 точки от началото на сезона, колкото има и Ювентус. Удинезе има само една победа от начолото на сезона и е на 14-о място с 6 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
06.10.12
19:00 ч.
Киево - Сампдория 2:1
1:0 Сирил Тереау (45+2), 1:1 Енцо Мареска (61), 2:1 Ди Микеле (87)
06.10.12
21:45 ч.
Дженоа - Палермо 1:1
0:1 Луиджи Джорджи (15), 1:1 Марко Бориело (52)
07.10.12
13:30 ч.
Рома - Аталанта 2:0
1:0 Ерик Ламела (30), 2:0 Майкъл Брадли (63)
Пескара - Лацио 0:3
0:1 Ернанес (5), 0:2 Мирослав Клозе (25), 0:3 Мирослав Клозе (36)
07.10.12
16:00 ч.
Сиена - Ювентус 1:2
0:1 Пирло (14), 1:1 Калайо (45+2), 1:2 Маркизио (85)
Наполи - Удинезе 2:1
1:0 Марек Хамшик (30), 1:1 Джампиеро Пинци (43), 2:1 Горан Пандев (45)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК