Наполи победи като домакин Катания с 2:1 в среща от 11-ия кръг на италианската Серия „А” и отново задмина шампиона Ювентус на второто място във временното класиране.

И трите попадения в мача паднаха през първото полувреме. Началният домакински натиск даде резултат в 15-ата минута, когато Блерим Джемайли асистира на Хосе Кайехон, който се разписа за 1:0. Пет минути по-късно словакът Марек Хамшик удвои преднината на Наполи, след като се възползва от пас на Инсиние и реализира за 2:0.

„Слоновете” не се предадоха и върнаха интригата в 25-ата минута, когато Кристиано Бираги асистира на аржентинския халф Лукас Кастро за 2:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката възпитаниците на Рафаел Бенитес контролираха събитията на терена, но така и не успяха да реализират трето попадение, с което да направят успеха си по-убедителен. Гостите от Сицилия също не можаха да огорчат Пепе Рейна и си тръдхнаха от Непол без нито една точка.

С успеха си Наполи събра 28 точки и отново изпревари по голова разлика Ювентус на второто място, а в същото време и съкрати аванса на лидера Рома до 2 точки. „Вълците” обаче са с мач по-малко и утре вечер гостуват на Торино. Катания е на 18-а позиция с 6 пункта.