Блерим Джемаили вкара хеттрик за Наполи при победата с 5:3 като гост на Торино в мач от 30 кръг на Серия “А”, но Единсон Кавани донесе успеха на тима си. С този успех "сините" се върнаха на второто място в класирането.

Кавани се прибра късно от световните квалификации в Южна Америка и започна мача като резерва. На пейката беше и Гьокхан Инлер, а титуляр на вратата на “сините” започна резервният страж Антонио Розати.

Джемаили откри резултата в 10-ата минута, когато при изпълнението на корнер посрещна избитата топка пред наказателното поле и с точен удар изненада Жан-Франсоа Жиле. Швейцарският национал започна кариерата си в Серия “А” в Торино и не се зарадва при попадението си.

В 30-ата минута домакините изравниха. Пауло Витор Барето наказа от малък ъгъл грешка на защитата на Наполи при изпълнение на корнер и последвалото разбъркване. Пет минути преди почивката Марек Хамшик беше съборен в наказателното поле на Торино от Матия Дармиан, но ударът на словака от отсъдената дузпа беше спасен от Жиле.

70 секунди след началото на второто полувреме Наполи отново поведе в резултата. Хавшик намери Джемаили на границата на наказателното поле, който отново наказа бившия си тим. След това реферът Антонио Джанакаро подмина справедливо искане на домакините за дузпа заради фаул на Паоло Канаваро срещу Рикардо Меджорини.

25 минути преди края Кавани влезе в игра на мястото на Инсиние. В 74-ата минута той игра с ръка в собственото си наказателно поле, а Жонатас превърна отсъдена дузпа в гол. Три минути по-късно Меджорини премина Бритос и вратаря Розати, за да се разпише от малък ъгъл.

Десет минути преди края реферът Джанакаро подмина нов апел на Торино за дузпа, а при последвалата атака на Наполи Джемаили с нов удар извън наказателното поле вкара третия си гол в мача. Четири минути по-късно той спечели фаул за тима си пред пеналта на Жиле, а Кавани беше точен при изпълнението на наказателния удар. В последната минута уругваецът гарантира победата на тима си. Той се разписа с глава след центриране на Армеро.

Лацио – Катания 2:1
0:1 Изко (50), 1:1 Легроталие (78-авт), 2:1 Кандрева (81-д)
30.03.13
16:00 ч.
Каляри – Фиорентина 2:1
1:0 Пинила (11), 2:0 Пинила (39-д), 2:1 Куардадо (73)
30.03.13
16:00 ч.
Интер – Ювентус 1:2
0:1 Куалярела (3), 1:1 Паласио (54), 1:2 Матри (60)
30.03.13
16:00 ч.
Парма – Пескара 3:0
1:0 Беналуане (18), 2:0 Палета (52), 3:0 Амаури (65)
Дженоа – Сиена 2:2
1:0 Бориело (6), 1:1 Емегара (44), 1:2 Розина (52-д), 2:2 Янкович (72)
Торино – Наполи 3:5
0:1 Блерим Джемаили (10), 1:1 Пауло Витор Барето (30), 1:2 Блерим Джемаили (47), 2:2 Жонатас (74-дузпа), 3:2 Рикардо Меджорини (77), 3:3 Блерим Джемаили (80), 3:4 Единсон Кавани (84), 3:5 Единсон Кавани (90)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ