Наполи продължава силното си представяне в Серия „А“. В мач от 2 кръг тимът на Рафаел Бенитес победи Киево с 4:2 като гост. В първия си мач за сезона „сините“ записаха класически успех с 3:0 над Болоня. С два гола за Наполи се отличи словашкият национал Марек Хамшик.

Наполи откри резултата в 13-ата минута, когато простреля Кристиан Пуджони с удар от 20 метра. Домакините изравниха в 24-ата минута, когато Алберто Палоски изпревари Пепе Рейна при ниско центриране на Перпарим Хетемай отдясно.

„Сините“ върнаха аванса си само три минути по-късно, когато Гонсало Игуаин центрира по земята в наказателното поле на „летящите магарета“ и Хосе Кайехон се разписа във вратата на Пуджони. Пет минути преди почивката Палоски отново изравни. Той овладя топката в наказателното поле и от малък ъгъл я прати в близкия ъгъл между Рейна и гредата.

В 65-ата минута Хамшик реализира втория си гол. Той беше точен от воле от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно Гонсало Игуаин прекърши надеждите на домакините за изравняване на резултата, след като беше изведен зад гърба на защитата и успя да прати топката във вратата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 2 КРЪГ
31.08.13
19:00 ч.
Киево – Наполи 2:4
0:1 Марек Хамшик (13), 1:1 Алберто Палоски (24), 1:2 Хосе Кайехон (27), 2:2 Алберто Палоски (40), 2:3 Марек Хамшик (65), 2:4 Гонсало Игуаин (70)