Наполи направи грешна стъпка в борбата за титлата в Италия и в мач от 17 кръг завърши 1:1 като гост на Каляри. Неприятният резултат беше допълнен и от контузията на вратаря на неаполитанците Пепе Рейна.

Нене прати топката във вратата на гостите още в петата минута, но попадението му беше отменено заради засада. Бразилецът все пак даде аванс на сардинците четири минути по-късно след асистенцияу на Давиде Астори. В 14-ата минута Нене получи контузия на коляното и беше заменен принудително от Маурисио Пиния.

В 19-ата минута Горан Пандев беше повален в наказанелното поле от Астори, а Гонсало Игуаин прати топката във вратата на Влада Аврамов при изпълнението на отсъдената дузпа. В добавеното време на първата част Рейна получи мускулна контузия при вкарването на топката от аут и беше заменен от Рафаел Кабрал.

Даниеле Десена пропусна голово положение за Каляри през второто полувреме, а Пандев не успя да се възползва от добро центриране на Игуаин. Хосе Мария Кайехон прати топката във вратата на домакините с удар от воле от границата на наказателното поле, но беше отсъдена засада.

До края на мача Маурисио Пиния и Марко Сау пропиляха възможности за Каляри, а Дрис Мертенс беше близо до победен гол за Наполи, но топката мина съвсем близо встрани от вратата на Аврамов.

Така Наполи ще изпрати 2013 г. на трето място в класирането, а Каляри продължи силното си представяне като домакин. Тимът от Сардиния има само една загуба на собствен терен от началото на сезона.