Наполи започна с летящ старт участието си в Група „D“ на Лига Европа, след като се наложи с 5:0 над Брюж. В другия мач от групата датският Мидтиланд се наложи с 1:0 над Легия (Варшава).

Хосе Кайехон вкара първия гол в груповата фаза на Лига Европа, след като откри резултата срещу Брюж още в 5-ата минута, когато неговото центриране отдясно прехвърли всички играчи в наказателното поле и вратаря Синан Болат, а топката се озова във вратата. Испанецът вкара още един гол в 77-ата минута.

Дрис Мертенс също се отличи с два гола за успеха, а едно попадение за Наполи реализира Марек Хамшик. Така Наполи изравни най-голямата си победа в Европа – 5:0 срещу Влазня през 2008 г. Брюж пък записа най-тежката си загуба в евротурнирите след поражението с 1:6 от Монако през 1988 г.

Мидтиланд дебютира в груповата фаза на континенталните клубни турнира с победа с 1:0 над Легия (Варшава). Единственото попадение в срещата беше автогол на Михал Кухарчик в 60-ата минута.