Наполи се доближи само на три точки от първото място в класирането, след като в мач от 24 кръг на Серия “А” се наложи с 2:0 над Чезена.

В същото време лидерът Милан направи 1:1 като гост на Дженоа. Това бе второ поредно равенство за “нерадзурите” в шампионата. Пато даде аванс на Милан след половин час игра, но домакините изравниха чрез Антонио Флоро Флорес точно преди почивката.

Наполи се възползва от грешния ход на лидерите и с попадения на Единсон Кавани и Хосе Ернесто Соса записа победа над Чезена и прати гостите на предпоследното място в класирането.

Третият в класирането Лацио направи домакинско 1:1 с Киево. Андерсон Ернанеш изведе “орлите” напред преди почивката, а “летящите магарета” изравниха чрез Бощян Цезар в 64-ата минута.

Българският нападател Валери Божинов остана резерва за Парма при равенството 1:1 с бившия му отбор Фиорентина. Амаури вкара първия си гол с екипа на “дуковете” и даде аванс на домакините след четвърт час игра. Гаетано Д`Агостино изравни от дузпа малко след почивката./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 24 КРЪГ
От 5 февруари (събота)
1:0 Алексис Санчес (18), 2:0 Антонио ди Натале (40)
0:1 Матри (22), 1:1 Косу (50), 1:2 Матри (75), 1:3 Тони (85)

От 6 февруари (неделя)
1:0 Даниеле Портанова (41)
1:0 Единсон Кавани (13), 2:0 Хосе Ернесто Соса (90)

Бреша – Бари 2:0
1:0 Алесандро Диаманти (17-дузпа), 2:0 Андреа Карачоло (90)

Лече – Палермо 2:4
1:0 Гийермо Джакомаци (17), 1:1 Фабрицио Миколи (45), 2:1 Жеда (50), 2:2 Хавиер Пасторе (57), 2:3 Абел Ернандес (60), 2:4 Йосип Иличич (62)

0:1 Алешандре Пато (29), 1:1 Антонио Флоро Флорес (45)

1:0 Амаури (15), 1:1 Гаетано Д`Агостино (49-дузпа)

1:0 Андерсон Ернанеш (45), 1:1 Бощян Цезар (64)