Наполи попиля от бой Фиорентина с 6:0 и излезе трети във временното класиране на Серия А.

Първите четири гола паднаха още преди почивката, когато се разписаха Лоренцо Инсиние (5'), Диего Деме (36'), Ървинг Лозано (38') и Пьотър Жиелински (45').

Пак Инсиние (72'-дузпа) и Матео Политано (89') оформиха крайния резултат през втората част.

Първият гол падна след комбинация между Лозано, Петаня и Инсиние, който стреля по земя в левия ъгъл за 1:0.

Гостите от Фиорентина пропуснаха няколко добри възможности да изравнят, а при един от ударите топката срещна гредата.

Наполи удвои в 36-ата минута след нова контраатака, когато германецът Диего Деме вкара от десетина метра за 2:0.

Две минути след това Ървинг Лозано направи 3:0 след чудесно подаване на Инсиние. Пьотр Жиелински с прецизен изстрел от границата на наказателното поле направи преднината на домакините още по-внушителна в самия край на полувремето.

в 72-ата минута Инсиние вкара от дузпа, отсъдена след нарушение срещу Бакайоко.  Матео Политано съвсем попиля Фиорентина след чудесен солов рейд и шут от границата на наказателното поле.