Наполи срази у дома Катания с 2:0 в среша от 23-ия кръг на италианската Серия „А” и се изравни по точки с лидера във временното класиране Ювентус.

И двете попадения паднаха през първото полувреме, а в герой за успеха на неаполитанците се превърна словашкият национал Марек Хамшик. В 31-ата минута Хуан Камило Сунига опита удар и топката се отклони от голмайстора Единсон Кавани, след което стигна до Хамшик, който се разписа за 1:0.

Минута преди почивката пък Паоло Канаваро направи резултата 2:0, ознаменувайки с гол своя 259-ти мач за Наполи. По този показател той се изравни с легендата на клуба Диего Армандо Марадона.

След почивката нови попадения не бяха отбелязани. Заради тази загуба Катания пропусна възможността да се изкачи на петата позиция във временното класиране на италианския елит преди утрешните срещи.

С успеха си Наполи събра 49 точки, колкото има и лидерът Ювентус, който обаче разполага с по-добра голова разлика. Катания е на седма позиция с 35 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 23 КРЪГ
01.02.13
21:45 ч.
Рома – Каляри 2:4
0:1 Раджа Наинголан (3), 1:1 Франческо Тоти (35), 1:2 Мауро Гойкоечея (46-авт.), 1:3 Марко Сау (53), 1:4 Франческо Писано (71), 2:4 Маркиньо (90+3)
02.02.13
19:00 ч.
Торино – Сампдория 0:0
02.02.13
21:45 ч.
Наполи – Катания 2:0
1:0 Марек Хамшик (31), 2:0 Паоло Канаваро (44)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК