Наполи се подигра с Интер и спечели като гост на “Сан Сиро” с 3:0 в най-интересния мач от шестия кръг на Серия “А”. Успехът изкачи неаполитанците на върха в класирането. За “нерадзурите” това е поредно разочарование и те има само 4 точки след шестте си първи мача.

В 41-а минута Оби направи дузпа и получи втори жълт картон. Жулио Сезар спаси удара на Марек Хамшик, но Уго Кампаняро довкара отбитата топката за 1:0.

С човек повече на терена задачата за Наполи през второто полувреме не бе особено трудно и неаполитанци стигнаха до нови два гола, въпреки че продължиха да играят по-дефанзивно от своя съперник.

В 56-а минута Кристиан Маджио се възползва от неразбирателство в отбраната на Интер и майсторски прехвърли Сезар за 2:0. В 75-а минута Марек Хамшик бе оставен сам и без проблеми вкара покрай Сезар, за да оформи крайното 3:0.

В класирането Наполи излезе начело с 10 точки, с 2 пред Ювентус и Удинезе, които имат мач по-малко. Интер е на 16-ата позиция.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 6 КРЪГ
01.10.11
19:00 ч.
Рома - Аталанта 3:1
1:0 Боян Къркич (20), 2:0 Пабло Освалдо (21), 2:1 Херман Густаво Денис (48), 3:1 Фабио Симплисио (81)