Наполи съкрати аванса на Лацио и Рома до 5 точки и възроди надеждите си за участие в Шампионската лига, след като срази с 3:0 като гост Каляри в среща от 31-ия кръг на италианската Серия „А”.

Воденият от Рафаел Бенитес тим завършва превъзходно седмицата, след като в четвъртък разби като гост и Волфсбург (4:1) в първа среща помежду им от 1/4-финалите в Лига Европа.

Хосе Кайехон (24) даде преднина на Наполи на стадион „Сант Елиа” след асистенция на словака Марек Хамшик. В последните секунди на първата част Антонио Балцано си вкара автогол за 0:2.

След почивката в 59-ата минута Маноло Габиадини вкара и третия гол във вратата на домакините, след като се възползва превъзходно от подаване на аржентинския национал Гонсало Игуаин.

Наполи остава на четвърто място с актив от 53 точки и има с 5 по-малко от втория и третия във временното класиране Лацио и Рома, които заемат позициите след лидера Ювентус, даващи също право на участие в Шампионската лига. Каляри пък остава в опасната зона на предпоследната 19-а позиция с 21 точки, изоставайки на 9 точки от спасителното 17-о място, заемано в момента от Аталанта.

Ювентус - Лацио 2:0
1:0 Карлос Тевес (17), 2:0 Леонардо Бонучи (28)
19.04.15
13:30 ч.
Сасуоло - Торино 1:1
1:0 Доменико Берарди (45+1), 1:1 Фабио Куалярела (58)
19.04.15
16:00 ч.
Рома - Аталанта 1:1
1:0 Франческо Тоти (3-д), 1:1 Херман Денис (23)
19.04.15
16:00 ч.
Палермо – Дженоа 2:1
1:0 Ивайло Чочев (9), 2:0 Ивайло Чочев (30), 2:1 Иаго Фалке (52)
19.04.15
16:00 ч.
Киево - Удинезе 1:1
1:0 Сергио Пелисер (39), 1:1 Бостян Сезар (72-авт.)
19.04.15
16:00 ч.
Емполи - Парма 2:2
0:1 Франческо Лоди (19), 1:1 Масимо Макароне (32), 2:1 Лоренцо Тонели (45), 2:2 Ишак Белфодил (73)
19.04.15
19:00 ч.
Каляри - Наполи 0:3
0:1 Хосе Кайехон (24), 0:2 Антонио Балцано (45+1-автогол), 0:3 Маноло Габиадини (59)