Наполи се върна на пътя на победите. В мач от 30-ия кръг на италианската Серия “А” тимът на Рафа Бенитес разгроми аутсайдера Катания с 4:2 като гост. В предишните две срещи Наполи записа 2:2 срещу Порто и отпадна от Лига Европа, както и загуба у дома от Фиорентина за първенство. Още до почивката гостите водеха с 4:0, а до края мачът само се доиграваше. Над всички на терена беше колумбийският национал Дуван Сапата, който записа дубъл.

Головете бяха първите за него от началото на сезона. Сапата изненадващо започна като титуляр, вместо оставения на пейката Гонсало Игуаин. Другите две попадения за Наполи забиха испанецът Хосе Кайехон и бразилският защитник Енрике. Кеко профука най-чистото положение за домакините преди почивката. Шутът му се отби от напречната греда. Катания успя само да направи поражението си по-почетно след попадения на Лусиано Монсон (52) и Норберт Гьомбер (75).

Аталанта би без проблеми Ливорно с 2:0. Джузепе де Лука откри в 22-ата минута, а после асистира на аржентинската звезда Херман Денис за второто попадение в 59-ата. Това беше гол №11 за нападателя от началото на сезона.

Каляри се измъкна от дъното след труден успех над Верона с 1:0. В герой за домакините се превърна Нене. Бразилецът се разписа в 31-ата минута. Българският вратар Николай Михайлов отново не попадна в групата на гостите за мача.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 30 КРЪГ
25.03.14
21:45 ч.
Рома - Торино 2:1
1:0 Матия Дестро (42), 1:1 Чиро Имобиле (52), 2:1 Алесандро Флоренци (90+1)
26.03.14
21:45 ч.
Киево – Болоня 3:0
1:0 Алберто Палоски (7), 2:0 Алберто Палоски (78), 3:0 Лука Ригони (89)
Дженоа - Лацио 2:0
1:0 Алберто Джилардино (65), 2:0 Йоанис Фетфацидис (83)
26.03.14
21:45 ч.
Аталанта - Ливорно 2:0
1:0 Джузепе Де Лука (22), 2:0 Герман Денис (59)
26.03.14
21:45 ч.
Фиорентина - Милан 0:2
0:1 Филип Мексес (23), 0:2 Марио Балотели (64)
26.03.14
21:45 ч.
Катания - Наполи 2:4
0:1 Даниел Сапата (17), 0:2 Хосе Кайехон (25), 0:3 Енрике (40), 0:4 Даниел Сапата (43), 1:4 Фабиан Монзон (52), 2:4 Норберт Гьомбер (75)