Наполи разочарова за пореден път феновете си, след като завърши 1:1 у дома с Киево в първа среща от 21-ия кръг в италианската Серия „А”. На три пъти Наполи тресна гредите зад вратаря Пуджиони, а Гонсало Игуаин направи страхотен пропуск на празна врата през първата част.

Двубоят на „Сан Паоло” в Неапол не се разви по желан сценарий за наставника на домакините Рафаел Бенитес. Неговите възпитаници допуснаха гол в 18-ата минута, когато французинът Сирил Теро асистира на Дженаро Сардо, който се разписа за 0:1. До края на първата част домакините не успяха да намерят адекватен отговори и резултатът остана непроменен. В 25-ата минута Гонсало Игуаин като по чудо не успя да вкара на празна врата, а до почивката Наполи удари и гредата, след като изстрел на Дрийс Мертенс за малко не влетя в мрежата.

След почивката неаполитанците натиснаха и направиха всичко възможно, за да стигнат до обрата и трите точки. В 67-арта минута удар на Мертенс отново срещна гредата, като този път той стреля от статично положение. Късмет нямаше и Лоренсо Инсине, който в 85-ата минута също нацели напречния стълб на вратата. В крайна сметка домакините успяха само да изравнят в 88-ата минута, когато белгийският национал Дрийс Мертенс изведе Раул Албиол и испанският бранител се разписа за 1:1. Оставащото време до края на срещата не се оказа достатъчно за домакините да стигнат до така желания обрат.

Наполи има вече 44 точки и остава на трето място във временното класиране. „Летящите магаренца” от Верона пък остават на 16-а позиция с 18 пункта.