Наполи прекъсна серията си от пет поредни мача в Серия “А” без победа и се наложи с 3:2 над Аталанта в среща от 29 кръг.

“Сините” взеха ранен аванс още в 4-ата минута, когато Единсон Кавани беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Джорджи срещу Сунига.

В 31-ата минута гостите изравниха сред автогол на Паоло Канаваро. В 65-ата минута Кавани отново даде аванс на домакините.

Осем минути по-късно Херман Денис изравни за “бергамаските”. В 82-ата минута Горан Пандев реализира победното попадение за Наполи.

Фиорентина записа трета поредна победа, след като се наложи с 3:2 над Дженоа. Поражението на генуезците ги остави само на точка над зоната на изпадащите.

Алберто Акуилани и Хуан Куардадо на два пъти даваха аванс на “виолетовите”, на “грифоните” изравняваха чрез Даниеле Портанова и Лука Антонели.

В 75-ата минута Андреа Бертолачи получи втори жълт картон и остави Дженоа с човек по-малко на терена, а две минути след това Матиа Касани си вкара автогол.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
16.03.13
19:00 ч.
Катания – Удинезе 3:1
1:0 Алехандро Гомес (49), 2:0 Алехандро Гомес (67), 3:0 Франческо Лоди (71), 3:1 Луис Муриел (81)
16.03.13
21:45 ч.
Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Мирко Вучивич (61), 0:2 Клаудио Маркизио (73)
17.03.13
13:30 ч.
Сиена – Каляри 0:0
17.03.13
16:00 ч.
Наполи – Аталанта 3:2
1:0 Кавани (4-д), 1:1 Канаваро (31-авт.), 2:1 кавани (65), 2:2 Денис (73), 3:2 Пандев (82)
Фиорентина – Дженоа 3:2
1:0 Акуилани (33), 1:1 Портанова (58), 2:1 Куадрадо (62), 2:2 Антонели (69), 3:2 Касани (77-авт.)
Баланс: 43 мача, 25 победи за Рома, 9 равенства, 9 победи за Парма

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ