Наполи срази у дома Интер с 3:1 в среща от 35-ия кръг на италианската Серия „А” и три кръга преди края на сезона си осигури участие в Шампионската лига през следващата кампания. Уругваецът Единсон Кавани (3, 33-дузпа, 78) реализира хеттрик за успеха на домакините и вече има 101 гола с екипа на Наполи. „Нерадзурите” пък остават с илюзорни шансове за спечелване на евроквота.

Двубоят на „Сан Паоло” започна страхотно за домакинските, след като още в 3-ата минута Горан Пандев изведе прекрасно уругвайския голмайстор Единсон Кавани, който се разписа за 1:0. „Нерадзурите” побързаха да отвърнат и се хвърлиха в атака, а в 23-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, реализирана хладнокръвно от аржентинеца Рикардо Алварес за 1:1.

Радостта на гостите бе твърде кратка, тъй като в 33-ата минута и Наполи получи 11-метров наказателен удар, изпълнен прецизно от Кавани за 2:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката „нерадзурите” се опитаха да стигнат до ново изравняване, но вместо това получиха още едно попадение във вратата си. В 78-ата минута македонският национал Пандев отново асистира на Кавани, който оформи своя хеттрик и крайното 3:1. Уругваецът вече има 101 гола с екипа на Наполи. Третият му гол в този мач пък прекърши тотално амбициите на гостите и мачът се доигра спокойно.

С успеха си Наполи събра 72 точки и остава на второ място във временното класиране, а до края на сезона на теория не може да падне по-долу от третата позиция, което означава, че отборът е сигурен участник в Шампионската лига през следващия сезон. За Наполи остава само да разбере дали ще се включи директно в груповата фаза или ще трябва да играе квалификации. Интер пък е осми с 53 пункта и изостава на 5 точки от петото място, на което в момента е Рома и което гарантира участие в Лига Европа.

Удинезе – Сампдория 1:0
1:0 Ди Натале (29), 1:1 Мартинс (34), 2:1 Ди Натале (51), 3:1 Муриел (88)
Лацио – Болоня 6:0
1:0 Клозе (22), 2:0 Ернанес (32), 3:0 Клозе (36), 4:0 Клозе (39), 5:0 Клозе (50), 6:0 Клозе (61)
Дженоа – Пескара 4:1
1:0 Флорес (19), 2:0 Бориело (30), 2:1 Скули (35), 3:1 Бориело (54), 4:1 Берулачи (70)
05.05.13
16:00 ч.
Катания – Сиена 3:0
1:0 Бергесио (14), 2:0 Бергесио (52), 3:0 Бергесио (71)
Наполи – Интер 3:1
1:0 Единсон Кавани (3), 1:1 Рикардо Алварес (23-дузпа), 2:1 Единсон Кавани (33-дузпа), 3:1 Единсон Кавани (78)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК