Наполи на практика се класира за осминафиналите на Лига Европа. В първи мач от първата фаза на елиминациите в турнира италианският гранд разгроми турския Трабзонспор с 4:0 като гост и обезмисли реванша в Неапол. Гостите започнаха агресивно и поведоха още в 6-ата минута с гол на Енрике. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле, Кулибали стреля отблизо в тялото на вратаря Арикан. Отбитата топка беше довкарана в мрежата от Енрике с глава за 0:1. Само четвърт час по-късно падна и второто попадение във вратата на домакините. Маноло Габиадини направи отличен пробив до пеналта и подаде на непокрития Гонсало Игуаин. Аржентинецът засече в мрежата за 0:2. В 27-ата минута всички надежди на Трабзонспор за обрат бяха пречупине. Дрис Мертен намери Габиадини в наказателното поле, той овладя технично, обърна се и хладнокръвно реализира за 0:3. В 85-ата минута Мертенс пропусна дузпа за Наполи. Във 2-ата минута на добавеното време Дуван Сапата довкара една отбита от вратаря топка за крайното 0:4.

trabzon.jpgnapoli.jpgТрабзонспор – Наполи 0:4
0:1 Бъс Енрике (6), 0:2 Гонсало Игуаин (20), 0:3 Маноло Габиадини (27), 0:4 Дуван Сапара (90+2)