Лидерът в Серия "А" Наполи записа пета поредна победа в първенството, след като победи Сампдория с 4:2 като гост.

Гонсало Игуаин изведе неаполитанците напред още в 9-ата минута, а Лоренсо Инсиние удвои след още девет. Домакините успяха да запазят интригата за втората част с попадение на Хоакин Кореа в края на първото полувреме.

Всичко за Сампдория свърши в 59-ата минута, когато Касани получи втори жълт картон за груб фаул в центъра на терена, а минута по-късно Наполи поведе с 3:1 с попадение на Хамшик. Едер върна попадение за домакините в 73-ата минута, но само шест по-късно Дрис Мертенс оформи крайното 4:2.

Наполи дръпна с 5 точки пред втория Ювентус, който е с мач по-малко (21:45 часа играе у дома с Рома).

Емполи - Милан 2:2
0:1 Карлос Бака (8), 1:1 Пьотр Зиелински (32, 1:2 Джакомо Бонавентура (48), 2:2 Масимо Макароне (61)
24.01.16
13:30
Фиорентина - Торино 2:0
1:0 Йосип Иличич (21), 2:0 Гонсало Родригес (83)
24.01.16
16:00
Сасуоло - Болоня 0:2
0:1 Емануеле Джакерини (68), 1:1 Серджо Флокари (90+4)
24.01.16
16:00
Интер - Карпи 1:1
1:0 Родриго Паласио (39), 1:1 Кавин Лазаня (90+2)
24.01.16
16:00
Лацио - Киево 4:1
0:1 Бощян Цезар (5), 1:1 Антонио Кандрева (66-дузпа), 2:1 Данило Каталди (72), 3:1 Антонио Кандрева (81), 4:1 Балде Кейта (90+6)
24.01.16
16:00
Верона - Дженоа 1:1
0:1 Фердинандо Копола (19-автогол), 1:1 Джампаоло Пацини (39)
24.01.16
16:00
Сампдория - Наполи 2:4
0:1 Гонсало Игуаин (9), 0:2 Лоренцо Инсиние (18), 1:2 Хоакин Кореа (45), 1:3 Марек Хамшик (60), 2:3 Едер (73), 2:4 Дрис Мертенс (79)
24.01.16
16:00
Палермо - Удинезе 4:1
1:0 Робин Куаисон (35), 2:0 Оскар Хилиемарк (56), 3:0 Ашраф Лазаар (77), 3:1 Сирил Теро (79), 4:1 Александар Трайковски (87)